Обработката на стенни конструкции и тавани се извършва на няколко етапа. Разбира се, не може да се мине без подготвителния етап, който показва в какво състояние е повърхността на стената. По-добре е да започнете от нулата, с голи стени, но някои хора премахват само горния слой, но това също отнема време и работа.
Във всеки случай в края на работата ще трябва или да шлайфате, или да замазвате. Това е последната процедура преди по-нататъшното довършване.
Всеки е виждал снимки на полиране на стени в интернет и си представя как и с какво се прави.
Необходими инструменти
Изравняването на повърхността на стената включва два вида работа - това е мазилка и шпакловка. След извършване на мазилка някои неравни зони и участъци все още могат да останат на повърхността на тавана или стената. Това води до факта, че е необходим спешен инструмент за отстраняване на дефекти.
Дори при работа с голяма и обемна шпатула, тези неравности не могат да бъдат избегнати, така че е необходимо довършително подравняване.
В зависимост от това коя повърхност ще се нуждае от незабавна обработка, се избира най-добрият начин на работа и търсенето на правилните инструменти.
След шпакловка повърхностите могат да се шлайфат по следните начини:
- Малките повърхности могат да се обработват с обикновена шлифовъчна лента;
- Големите площи за обработка изискват по-сериозен инструмент - това обикновено е шлайфане на стените с мелница.Но машината ще обработва само най-изпъкналите и светли места, но ъглите и труднодостъпните зони ще трябва да се обработват ръчно;
- Сложните конструкции понякога изискват не само електрическа машина за смилане, но и смилане на стените с мелница. Сложността на дизайна се проявява във факта, че има допълнителни завои или издатини на повърхността.
За шлайфане на тавана се използват само електрически инструменти, а не импровизирани средства.
Шлайфане на различни материали
Напомняме ви, че шлайфането придава на повърхността гладък и равномерен вид, което улеснява по-нататъшната работа, тоест довършването.
Шлайфането на дървени стени има следните положителни характеристики:
- Дървеното покритие след смилане се почиства от трески и грапава повърхност;
- Шлайфането на дърво ви позволява да запазите истинската текстура на този естествен материал, както и свежестта и чистотата;
- След полиране този материал несъмнено може да бъде покрит поне със специален лак, дори с импрегниране, за да се подчертаят неговите естетически свойства;
- Шлифоването отваря пори в дървото, които са склонни да абсорбират дълбоки повърхностни грундове. Това е най-важният знак за защита на вашите стени в къщата;
- Препоръчва се дървената повърхност да се шлайфа дори в старата, дори в новата къща;
- Дървото се обработва със специален ръчен електроинструмент. Ако има области, в които инструментът просто не може да достигне, тогава трябва да разчитате на помощта на шкурка и да овладеете работата сами.
По време на работа се генерира много прах, така че първоначално се погрижете за средствата за самозащита, тоест връхни дрехи, защита на очите и лицето и др.
Шлайфането на бетонни стени не е лесно, но ако имате инструмент, ще се справите. Можете да намерите евтин инструмент във всеки магазин за хардуер, ако все още нямате такъв в домашната си кутия с инструменти.
Например, бетонна стена се поддава добре на смилане с мелница, тъй като е универсален инструмент. Но са необходими специални дюзи и колело за смилане на мелница.
Ако сте завършили основната стъпка на смилане, можете лесно да проверите и оцените резултата си. Ако насочите светлинни лъчи към третираната повърхност, тогава незабавно ще се видят недостатъци и незавършени области.
Ако ги няма, тогава поздравления, свършихте страхотна работа. И ако има такива, тогава работата трябва да бъде доведена до идеално ниво.
Не забравяйте и за нивото на сградата, защото ако го приложите към повърхността и се движите по нея, тогава всяка неравност ще се усети безспорно.
Ако нередностите не са толкова сериозни, тогава можете да се справите само с шлифовъчен блок. Ще ви помогне да свършите работата както трябва.
Шлайфането на стените след шпакловка е просто необходимо, защото именно благодарение на шлайфането получавате гладка и готова за работа повърхност. И след това поне залепете тапета на повърхността, поне го обшийте със специален материал.
Снимка за шлайфане на стени
Също така препоръчваме да посетите:
- пукнатина в стената
- модерни стени
- Фасадни облицовки
- Външно довършване на фасади
- фасадни панели
- Тухлена фасадна декорация
- Тухлена фасада
- Облицовъчна тухла
- Завършване на фасадата с плочки
- Тухлени прегради
- каменна къща
- 3D стени
- Направи си сам подравняване на стени
- дървена стена
- стенни панели
- Коркови стени
- Завършване на фасадата с мазилка
- Грунд за стени
- декоративна тухла
- Звукоизолация на стени
- Ремонт на стени
- Фасадна изолация
- Фасадна мазилка
- Зидария
- Стенова зидария
- Мухъл по стените
- Стенен монтаж
- Стенни блокове
- Шпакловка за стени
- стена от шлаков блок
- Стени от блокове от пяна
- Тухлена стена
- Тухлена къща
- дупка в стената
- Дървени фасади
- Завършване на фасадата с камък
- Завършване на фасадата на къщата
- Боя за стени
- боядисване на стена